אודות ביסקוקיט

ביסקוקיט מחזיר לאופנה את הקסטה והפעם בגרסה משודרגת, בהרכבה עצמית ולוקח את כל תחום גלידריות הבוטיק צעד אחד קדימה.

ביסקוקיט בראשון לציון, אשר נפתח השבוע וכבר הפך לאחד המקומות המדוברים ביותר בעיר זו גלידרייה אשר מחזירה למרכז הבמה את הקסטה, הישראלית והנוסטלגית, אלא שעכשיו מקבלת הקסטה שדרוג ושם חדש "ביסקוקיט". כל המרכיבים של הביסקוקיט מיוצרים ונעשים מחומרי גלם מעולים, ובמגוון רחב של ואריאציות יצירתיות וטעימות.

אז מה זה ביסקוקיט? שני ביסקוויטים מלבניים, נימוחים וממכרים הנעשים בקונדיטוריה על פי מתכון מיוחד שפותח עבור בסיקוקיט ע"י הקונדיטורית אלינור אילין שחל. הביסקוויטים מגיעים במגוון רחב של טעמים, בניהם כמה שיהפכו ללא ספק ללהיט ממכר: וניל שוקולד, שוקולד קלאסי, סוכריות m&m, שוקולד חלווה, שיבולת שועל וג'ינג'ר.חמאת בוטנים, שוקלד ציפס, שוקולד ציפס וקוקוס קלוי ובפיתוח גרסאות ידידותיות לכל המגזרים באוכלוסייה: ביסקוויט פרווה, טבעוני וללא גלוטן (ידידותי).

אחרי שנבחר הביסקוויט המועדף, עוברים לשלב המילוי, גלידת בוטיק איטלקית שפותחה במשך מספר חודשים עד שנמצאה הנוסחא המדויקת ועשויה מחומרי גלם איכותיים, ובעלת מרקם עשיר מאוד. הגלידה מונחת בין שני ביסקוויטים מלבניים לעיני הלקוחות ולפי בחירתם. בין טעמים הגלידה: מסקרפונה, תפוז אפרסק, אוראו, ריבת חלב פיסטוק וכל הטעמים הקלאסיים :שוקולד, וניל, פיסטוק, מלבי ועוד. אפשר גם לשלב שני טעמי גלידה בכל ביסקוויט, ממש כמו בקסטה של פעם. מעל הביסקוויט אפשר לפזר תוספות: רוטב שוקולד עשיר, פררו רושה, סוכריות, אגוזים ועוד.

מאחורי ביסקוקיט עומדים שני שותפים, מאור סמנה ואלי טייב, שני חברי ילדות שחברו מבחינה עסקית לייזם גדי סולומון. לדברי טייב " הביסקוויטים שלנו נימוחים ופריכים מאוד, כך שהם לא מתנגדים לביס ואפשר לאכול אותם יחד עם הגלידה בנוחות ולקבל חוויה של הילדות בצורה משודרגת ואיכותית וגם ללקק קצת את האצבעות. החזון שלנו הוא סניפים של ביסקוקיט בכל רחבי הארץ".